Baltijas inženierkonsultantu tikšanās Kauņā

02.02.2016

2016. gada 9. novembrī Lietuvā (Kauņā), ievērojot tradīcijas,  notika Baltijas Inženierkonsultantu organizāciju kopīgā tikšanās.

Sanāksmē piedalījās:

Lietuvas Būvinženieru asociācija (LACE)

Vincentas Stragys, valdes loceklis

Edvinas Butkus, izpilddirektors

Leonas Milketas, LACE Kauņas kluba prezidents

 Audrius Čepulis, LACE Viļņas kluba viceprezidents

Lietuvas Inženierkonsultantu asociācija (LACC)

Algimantas Medžiaušis, prezidents

Artūras Abromavičius, valdes loceklis

Gintarė Zorskaitė, rīkotājdirektore

Lietuvas Būvnieku asociācija Lithuanian Builders Association

Dalius Gedvilas, prezidents

Igaunijas Būvinženieru asociācija (EACE)

Andres Pīrsalu, viceprezidents

Igaunijas Arhitektu un inženierkonsultantu asociācija (EAACEC)

Maidu Saar, valdes priekšsēdētājs,  

Marika Utkin, valdes locekle,

Kalle Karron, vadītājs

Latvijas Inženierkonsultantu asociācija (LIKA) 

Oskars Zivtiņš, valdes loceklis

Piedalījās arī Kauņas Tehniskās universitātes pārstāvji.  

Latvijas Būvinženieru asociācijai savus pārstāvjus neizdevās nosūtīt.

Tikšanās norisēja produktīvā gaisotnē, koncentrējot diskusiju uz Building information modelling (BIM)būves informācijas modelēšanas  sistēmas ieviešanu valstiskā mērogā.
Konsultanti apsprieda arī  konsultantu  darbības ikdienā sastopamos izaicinājumus un problēmas (kuras ir līdzīgas ar Latvijā esošajām - ES fondu nepieejamība/ neprognozējamība, kvalificētu kadru trūkums, nevienlīdzīgā konkurence un smacējošās birokrātiskās prasības),  plašāk skaidroja būvniecības tirgus situāciju katrā valstī un sadarbības iespējas.
Pasākuma neformālajā daļā, tika apmeklēta arī „Žalgiris” jaunā arēna, kurai piešķirts BREEM sertifikāts (British Research Establishment Enviromental Assesment Method), kas ir  respektabla starptautiska ilgtspējīgas būvniecības vērtēšanas metode,  kā arī tika apskatītas Kauņas pilsētas Art Deco stila ēkas.

Nākamā Baltijas Inženierkonsultantu tikšanās paredzēta Latvijā 2017.gadā.

Uzsāk pētījumu par būvniecības nozares digitalizāciju Latvijā

Lai novērtētu būvniecības nozares digitalizāciju, jaunāko tehnoloģiju un “Būves informācijas modelēšanas” jeb BIM risinājumu ieviešanu būvniecības nozarē, gada nogalē uzņēmums SIA “BIM Solutions” sadarbībā ar Ekonomikas ministriju (EM), VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), Būvniecības valsts kontroles biroju (BVKB) un AS “RB Rail” uzsāk vērienīgu Latvijas būvniecības tirgus aptauju - “Lielā BIM Skaitīšana – pētījums par būvniecības nozares digitalizāciju Latvijā”.

Lasīt vairāk

FIDIC jāievieš visos valsts iepirkumos

Sekmīgas un attīstītas valstis jau sen būvniecības nozares līgumos izstrādājušas savus standartus, praktiski regulējot attiecības starp nozares dalībniekiem visos attiecību etapos.
Virkne valstu izmanto FIDIC (tajā skaitā arī nemaz ne tik sekmīgas valstis, piemēram, pēc OECD vērtējuma) kā standartu valsts iepirkumos. Un tad ir Latvija – unikāla, sekmīga un varena valsts, ja to vētī pēc būvniecības nozares rādītājiem.

Lasīt vairāk

Publisko Finanšu ministrijas un LIKA izstrādātās FIDIC līgumu veidnes

Finanšu ministrijas darba grupa, kurā piedalījās arī Latvijas inženierkonsultantu asociācijas (LIKA) pārstāvji, pabeigusi darbu pie divām FIDIC (Fédération Internationale Des Ingénieurs-Conseils) standarta būvniecības līgumu veidnēm. To galvenais uzdevums - standartizēt un vienkāršot iepirkumu sistēmu.

Lasīt vairāk