FIDIC vadlīniju memorands (COIVID-19)

27.04.2020

Pateicoties Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas  (FIDIC) aktivitātēm, kas ir izstrādājuši vadlīniju memorandu COIVID-19 laikā, mums ir iespēja  saņemt informāciju par nozares darbību COIVID-19  laikā, darbojoties šajos sarežģītajos apstākļos.

COVID-19 pandēmijai  ir būtiska un globāla ietekme uz būvniecības projektu izstrādi visā pasaulē. Daudzi no šiem projektiem tiek izstrādāti saskaņā ar FIDIC standarta līgumu formām.
Šajā vadlīniju memorandā ir ietverts FIDIC dažādajos vispārīgajos būvdarbu līguma nosacījumos ietverto noteikumu izklāsts, ko var uzskatīt par būtisku attiecībā uz iespējamiem scenārijiem, kas varētu rasties COVID-19 rezultātā.
FIDIC galvenais mērķis, izstrādājot šo pamatnostādņu memorandu, ir palīdzēt FIDIC līguma pusēm rast abpusēji pieņemamus risinājumus un izvairīties no strīdiem.

Ievērojot FIDIC Zelta principus, visiem būvniecības kopienas locekļiem īpaši iesaka ņemt vērā, ka FIDIC:

Ar memoranda pilnu tekstu var iepazīties šeit

Latvijas inženierkonsultanti veic apmācības Uzbekistānas ūdenssaimniecības darbiniekiem

Latvijas inženierkonsultanti ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu piedalījās Latvijas tehnoloģiju klastera “Cleantech Latvia” organizētajās Uzbekistānas ūdenssaimniecības uzņēmuma “UZSOVTAMINOT” darbinieku apmācībās.

Lasīt vairāk

Par tipveida līgumiem inženierkonsultantu pakalpojumiem

Šī gada 14. septembrī notika Latvijas būvkonstrukciju projektētāju (LBPA) un Latvijas inženierkonsultantu asociācijas (LIKA) pārstāvju tikšanās, lai pārrunātu situāciju ar tipveida līgumu inženierkonsultantu pakalpojumiem ieviešanu nozarē.

Lasīt vairāk

Inženierkonsultanta regulējuma izstrāde

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar būvniecības nozares speciālistiem šobrīd aktīvi darbojas pie inženierkonsultanta regulējuma izstrādes. Ir izveidota darba grupa, kurā aktīvi darbojas LIKA valdes locekļi: Jānis Uzulēns un Juris Laicāns, kā arī LIKA biedrs - "Firma L4" pārstāvis Gunārs Valinks.

Lasīt vairāk