FIDIC vadlīniju memorands (COIVID-19)

27.04.2020

Pateicoties Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas  (FIDIC) aktivitātēm, kas ir izstrādājuši vadlīniju memorandu COIVID-19 laikā, mums ir iespēja  saņemt informāciju par nozares darbību COIVID-19  laikā, darbojoties šajos sarežģītajos apstākļos.

COVID-19 pandēmijai  ir būtiska un globāla ietekme uz būvniecības projektu izstrādi visā pasaulē. Daudzi no šiem projektiem tiek izstrādāti saskaņā ar FIDIC standarta līgumu formām.
Šajā vadlīniju memorandā ir ietverts FIDIC dažādajos vispārīgajos būvdarbu līguma nosacījumos ietverto noteikumu izklāsts, ko var uzskatīt par būtisku attiecībā uz iespējamiem scenārijiem, kas varētu rasties COVID-19 rezultātā.
FIDIC galvenais mērķis, izstrādājot šo pamatnostādņu memorandu, ir palīdzēt FIDIC līguma pusēm rast abpusēji pieņemamus risinājumus un izvairīties no strīdiem.

Ievērojot FIDIC Zelta principus, visiem būvniecības kopienas locekļiem īpaši iesaka ņemt vērā, ka FIDIC:

Ar memoranda pilnu tekstu var iepazīties šeit

Atvadoties no Sergeja Meierovica

Mūžībā devies Sergejs Meierovics (1940.gada 8.decembris – 2021.gada 9.aprīlis) – profesionāls būvinženieris, būveksperts, restaurācijas speciālists, ilggadējais Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas biedrs.

Lasīt vairāk

Iespēja piedalīties FIDIC bezmaksas vebinārā, kas veltīts Starptautiskajai pretkorupcijas dienai

9. decembrī Starptautisko pretkorupcijas dienu atzīmē visā pasaulē. Tās mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību korupcijas problēmām un veicināt izpratni par dažādām korupcijas formām.
Aicinām izmantot FIDIC piedāvāto iespēju piedalīties vebinārā "Recovery with integrity A FIDIC webinar to mark International Anti-Corruption Day". Vebinārs notiks 09.12.2020.

Lasīt vairāk

Ārkārtējā situācija valstī- COIVID-19

LIKA aicina inženierkonsultantu nozares dalībniekus izturēties atbildīgi pret ārkārtas situācijas noteiktajiem ierobežojumiem, kā arī izmantot digitālā laikmeta sniegtās iespējas veikt darba pienākumus attālināti.

Lasīt vairāk