FIDIC vadlīniju memorands (COIVID-19)

27.04.2020

Pateicoties Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas  (FIDIC) aktivitātēm, kas ir izstrādājuši vadlīniju memorandu COIVID-19 laikā, mums ir iespēja  saņemt informāciju par nozares darbību COIVID-19  laikā, darbojoties šajos sarežģītajos apstākļos.

COVID-19 pandēmijai  ir būtiska un globāla ietekme uz būvniecības projektu izstrādi visā pasaulē. Daudzi no šiem projektiem tiek izstrādāti saskaņā ar FIDIC standarta līgumu formām.
Šajā vadlīniju memorandā ir ietverts FIDIC dažādajos vispārīgajos būvdarbu līguma nosacījumos ietverto noteikumu izklāsts, ko var uzskatīt par būtisku attiecībā uz iespējamiem scenārijiem, kas varētu rasties COVID-19 rezultātā.
FIDIC galvenais mērķis, izstrādājot šo pamatnostādņu memorandu, ir palīdzēt FIDIC līguma pusēm rast abpusēji pieņemamus risinājumus un izvairīties no strīdiem.

Ievērojot FIDIC Zelta principus, visiem būvniecības kopienas locekļiem īpaši iesaka ņemt vērā, ka FIDIC:

Ar memoranda pilnu tekstu var iepazīties šeit

Priecīgus svētkus!

Ņem spēku no Jāņuzālēm,
No gaismas, kas kalnos zied,
Ņem spēku no nakts bez tumsas,
Kas šonakt pār zemi iet.

Līksmus un enerģijas pilnus Saulgriežus!

Lasīt vairāk

Atbalsts Ukrainai

Starptautiskā inženierkonsultantu sabiedrība ir šokēta par Krievijas vadības uzsākto militāro agresiju Ukrainā.

Lasīt vairāk

Latvijas inženierkonsultanti veic apmācības Uzbekistānas ūdenssaimniecības darbiniekiem

Latvijas inženierkonsultanti ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu piedalījās Latvijas tehnoloģiju klastera “Cleantech Latvia” organizētajās Uzbekistānas ūdenssaimniecības uzņēmuma “UZSOVTAMINOT” darbinieku apmācībās.

Lasīt vairāk