Jānim Timšānam piešķir apbalvojumu par mūža ieguldījumu inženiersistēmu attīstībā Latvijā

07.06.2019

Jānis Timšāns ir diplomēts un sertificēts inženieris ūdensapgādes un kanalizācijas specialitātē.

Nozarē J. Timšāns veiksmīgi darbojas jau 30 gadus.

1985. gadā ar izcilību absolvējis  Rīgas Politehniskā institūta (tagadējās Rīgas Tehniskā universitātes) rūpniecības un civilās celtniecības specialitāti kā būvinženieris.

Pēc absolvēšanas J.Timšāns savas darba gaitas uzsāka Līvānu eksperimentālajā māju būves kombinātā kā ēku konstruktors. Pēc 5 gadiem J. Timšāns turpināja darbu valsts uzņēmumā  “Latspecstroj” kā ražošanas sagatavošanas daļas vadītājs. Vēlāk v/u „Latspecstroj” tika pārdēvēts  par  v/u  „Inženierbūves”, un  J. Timšāns  kļuva par ražošanas daļas priekšnieka vietnieku. 1993.gadā J. Timšāns kļuva par  būvniecības SIA „Rencis” (bij.v/u „Inženierbūves”)  līdzīpašnieku. SIA „Rencis” J. Timšāns sākotnēji darbojās kā vadošais inženieris, tad galvenais speciālists un direktora vietnieks.

2001. gadā  J. Timšāns uzsāka darbu SIA "Aqua-Brambis" un ir  kļuvis par vienu no vadošajiem speciālistiem.

J. Timšāns veicis  būvniecības projektu vadības, būvuzraudzības un  Inženiera  projektu vadības funkcijas lielākajās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā u.c.ES līdzfinansētajos līgumos, vadot darba grupu, pārbaudot projekta tehnoloģiskos risinājumus,  līguma izpildes dokumentāciju atbilstoši Starptautiskās Inženierkonsultantu Federācijas (FIDIC) līgumu noteikumiem, piemērojot līguma noteikumus izpildes laikā, uzraugot būvdarbus, veicot  Inženiera funkcijas.

Jāni Timšānu var raksturot kā augstas kvalifikācijas inženieri ar izcilām būvniecības projektu vadīšanas kompetencēm. Viņš lieliski pārzina gan atsevišķu būvniecības specialitāšu jautājumus, gan spēj identificēt un palīdz risināt būvniecībā iesaistīto pušu izaicinājumus, ne tikai no inženiertehniskā, bet arī no juridiskā un finansiālā viedokļa.

J. Timšāns ir arī  Būvindustrijas Lielās Balvas laureāts nominācijā „Gada inženieris” - 2014, kā arī Latvijas Būvinženieru savienības gada balvas nominācijai „Labākais darbaudzinātājs” 2016 saņēmējs.

FIDIC vadlīniju memorands (COIVID-19)

Pateicoties Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) aktivitātēm, kas ir izstrādājuši vadlīniju memorandu COIVID-19 laikā, mums ir iespēja saņemt informāciju par nozares darbību COIVID-19 laikā, darbojoties šajos sarežģītajos apstākļos.

Lasīt vairāk

Ārkārtējā situācija valstī- COIVID-19

LIKA aicina inženierkonsultantu nozares dalībniekus izturēties atbildīgi pret ārkārtas situācijas noteiktajiem ierobežojumiem, kā arī izmantot digitālā laikmeta sniegtās iespējas veikt darba pienākumus attālināti.

Lasīt vairāk

4. marts – Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju diena.

LIKA atbalsta Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) un Pasaules projektētāju organizāciju federācijas (WFEO) iniciatīvu noteikt 4. martu par Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju dienu.

Lasīt vairāk