Veiksmīgi norisinājies apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu

28.02.2020

25.un 26. februārī Rīgā notika apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu (1. modulis), kuru organizēja LIKA sadarbībā ar FIDIC un ECV Consultancy LTD, un kuru vadīja FIDIC akreditētais pasniedzējs Deivids Heslets (David Heslett). Uz šo apmācību semināru pieteicās 25 dalībnieki no Latvijas un 5 no Lietuvas. Dalībnieki pārstāvēja pasūtītājus, juridiskos konsultantus un inženierkonsultantus. Apmācību laikā dalībnieki apguva abās grāmatās esošo līgumprojektu saturu un secīgi, pēc katras nodaļas apgūšanas, izpildīja praktiskos uzdevumus, kas ļāva labāk nostiprināt zināšanas. Praktisko nodarbību laikā pasniedzējs sniedza papildus atbildes un skaidrojumus, pievēršot uzmanību uz lietām, kur pat FIDIC līgumos ir t.s., "pelēkā zona", kuru būtu vērts novērst, sniedzot papildus skaidrojumus līguma speciālajos noteikumos.

Saņemot daudz atzinīgas uzslavas par teicami organizētu apmācību semināru, iedrošinājumus un ieteikumus organizēt arī nākamos, LIKA ir paredzējusi turpināt veiksmīgo sadarbību ar FIDIC un ECV Consultancy LTD pārstāvjiem un piedāvāt semināra apmeklētājiem apgūt vēl plašākas zināšanas par FIDIC līgumu formu praktisko pielietojumu, sagatavošanu un konfliktsituāciju risināšanu. Ceram, ka nākamais seminars jau notiks 2020.maijā. Sekojiet līdzi paziņojumiem www.lika.lv

 

Latvijas un Lietuvas inženierkonsultantu asociāciju pārstāvji tiekas diskusijā par izaicinājumiem būvuzraudzības jomā

Šī gada 19.jūlijā Latvijas inženierkonsultantu asociācijas (LIKA) un Lietuvas projektētāju uzņēmumu asociācijas (Lietuvos projektavimo įmonių asociacija, LPIA) pārstāvji tikās sanāksmē, kas bija veltīta izaicinājumiem minēto valstu būvuzraudzības jomā.

Lasīt vairāk

Atbalsts Ukrainai

Starptautiskā inženierkonsultantu sabiedrība ir šokēta par Krievijas vadības uzsākto militāro agresiju Ukrainā.

Lasīt vairāk

Latvijas inženierkonsultanti veic apmācības Uzbekistānas ūdenssaimniecības darbiniekiem

Latvijas inženierkonsultanti ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu piedalījās Latvijas tehnoloģiju klastera “Cleantech Latvia” organizētajās Uzbekistānas ūdenssaimniecības uzņēmuma “UZSOVTAMINOT” darbinieku apmācībās.

Lasīt vairāk