Veiksmīgi norisinājies apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu

28.02.2020

25.un 26. februārī Rīgā notika apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu (1. modulis), kuru organizēja LIKA sadarbībā ar FIDIC un ECV Consultancy LTD, un kuru vadīja FIDIC akreditētais pasniedzējs Deivids Heslets (David Heslett). Uz šo apmācību semināru pieteicās 25 dalībnieki no Latvijas un 5 no Lietuvas. Dalībnieki pārstāvēja pasūtītājus, juridiskos konsultantus un inženierkonsultantus. Apmācību laikā dalībnieki apguva abās grāmatās esošo līgumprojektu saturu un secīgi, pēc katras nodaļas apgūšanas, izpildīja praktiskos uzdevumus, kas ļāva labāk nostiprināt zināšanas. Praktisko nodarbību laikā pasniedzējs sniedza papildus atbildes un skaidrojumus, pievēršot uzmanību uz lietām, kur pat FIDIC līgumos ir t.s., "pelēkā zona", kuru būtu vērts novērst, sniedzot papildus skaidrojumus līguma speciālajos noteikumos.

Saņemot daudz atzinīgas uzslavas par teicami organizētu apmācību semināru, iedrošinājumus un ieteikumus organizēt arī nākamos, LIKA ir paredzējusi turpināt veiksmīgo sadarbību ar FIDIC un ECV Consultancy LTD pārstāvjiem un piedāvāt semināra apmeklētājiem apgūt vēl plašākas zināšanas par FIDIC līgumu formu praktisko pielietojumu, sagatavošanu un konfliktsituāciju risināšanu. Ceram, ka nākamais seminars jau notiks 2020.maijā. Sekojiet līdzi paziņojumiem www.lika.lv

 

Atvadoties no Sergeja Meierovica

Mūžībā devies Sergejs Meierovics (1940.gada 8.decembris – 2021.gada 9.aprīlis) – profesionāls būvinženieris, būveksperts, restaurācijas speciālists, ilggadējais Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas biedrs.

Lasīt vairāk

Iespēja piedalīties FIDIC bezmaksas vebinārā, kas veltīts Starptautiskajai pretkorupcijas dienai

9. decembrī Starptautisko pretkorupcijas dienu atzīmē visā pasaulē. Tās mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību korupcijas problēmām un veicināt izpratni par dažādām korupcijas formām.
Aicinām izmantot FIDIC piedāvāto iespēju piedalīties vebinārā "Recovery with integrity A FIDIC webinar to mark International Anti-Corruption Day". Vebinārs notiks 09.12.2020.

Lasīt vairāk

FIDIC vadlīniju memorands (COIVID-19)

Pateicoties Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) aktivitātēm, kas ir izstrādājuši vadlīniju memorandu COIVID-19 laikā, mums ir iespēja saņemt informāciju par nozares darbību COIVID-19 laikā, darbojoties šajos sarežģītajos apstākļos.

Lasīt vairāk