Veiksmīgi norisinājies apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu

28.02.2020

25.un 26. februārī Rīgā notika apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu (1. modulis), kuru organizēja LIKA sadarbībā ar FIDIC un ECV Consultancy LTD, un kuru vadīja FIDIC akreditētais pasniedzējs Deivids Heslets (David Heslett). Uz šo apmācību semināru pieteicās 25 dalībnieki no Latvijas un 5 no Lietuvas. Dalībnieki pārstāvēja pasūtītājus, juridiskos konsultantus un inženierkonsultantus. Apmācību laikā dalībnieki apguva abās grāmatās esošo līgumprojektu saturu un secīgi, pēc katras nodaļas apgūšanas, izpildīja praktiskos uzdevumus, kas ļāva labāk nostiprināt zināšanas. Praktisko nodarbību laikā pasniedzējs sniedza papildus atbildes un skaidrojumus, pievēršot uzmanību uz lietām, kur pat FIDIC līgumos ir t.s., "pelēkā zona", kuru būtu vērts novērst, sniedzot papildus skaidrojumus līguma speciālajos noteikumos.

Saņemot daudz atzinīgas uzslavas par teicami organizētu apmācību semināru, iedrošinājumus un ieteikumus organizēt arī nākamos, LIKA ir paredzējusi turpināt veiksmīgo sadarbību ar FIDIC un ECV Consultancy LTD pārstāvjiem un piedāvāt semināra apmeklētājiem apgūt vēl plašākas zināšanas par FIDIC līgumu formu praktisko pielietojumu, sagatavošanu un konfliktsituāciju risināšanu. Ceram, ka nākamais seminars jau notiks 2020.maijā. Sekojiet līdzi paziņojumiem www.lika.lv

 

FIDIC vadlīniju memorands (COIVID-19)

Pateicoties Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) aktivitātēm, kas ir izstrādājuši vadlīniju memorandu COIVID-19 laikā, mums ir iespēja saņemt informāciju par nozares darbību COIVID-19 laikā, darbojoties šajos sarežģītajos apstākļos.

Lasīt vairāk

Ārkārtējā situācija valstī- COIVID-19

LIKA aicina inženierkonsultantu nozares dalībniekus izturēties atbildīgi pret ārkārtas situācijas noteiktajiem ierobežojumiem, kā arī izmantot digitālā laikmeta sniegtās iespējas veikt darba pienākumus attālināti.

Lasīt vairāk

4. marts – Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju diena.

LIKA atbalsta Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) un Pasaules projektētāju organizāciju federācijas (WFEO) iniciatīvu noteikt 4. martu par Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju dienu.

Lasīt vairāk