Veiksmīgi norisinājies apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu

28.02.2020

25.un 26. februārī Rīgā notika apmācību seminārs par FIDIC 1999.gadā izdoto Sarkanās grāmatas un Dzeltenās grāmatas līguma nosacījumu praktisko pielietošanu (1. modulis), kuru organizēja LIKA sadarbībā ar FIDIC un ECV Consultancy LTD, un kuru vadīja FIDIC akreditētais pasniedzējs Deivids Heslets (David Heslett). Uz šo apmācību semināru pieteicās 25 dalībnieki no Latvijas un 5 no Lietuvas. Dalībnieki pārstāvēja pasūtītājus, juridiskos konsultantus un inženierkonsultantus. Apmācību laikā dalībnieki apguva abās grāmatās esošo līgumprojektu saturu un secīgi, pēc katras nodaļas apgūšanas, izpildīja praktiskos uzdevumus, kas ļāva labāk nostiprināt zināšanas. Praktisko nodarbību laikā pasniedzējs sniedza papildus atbildes un skaidrojumus, pievēršot uzmanību uz lietām, kur pat FIDIC līgumos ir t.s., "pelēkā zona", kuru būtu vērts novērst, sniedzot papildus skaidrojumus līguma speciālajos noteikumos.

Saņemot daudz atzinīgas uzslavas par teicami organizētu apmācību semināru, iedrošinājumus un ieteikumus organizēt arī nākamos, LIKA ir paredzējusi turpināt veiksmīgo sadarbību ar FIDIC un ECV Consultancy LTD pārstāvjiem un piedāvāt semināra apmeklētājiem apgūt vēl plašākas zināšanas par FIDIC līgumu formu praktisko pielietojumu, sagatavošanu un konfliktsituāciju risināšanu. Ceram, ka nākamais seminars jau notiks 2020.maijā. Sekojiet līdzi paziņojumiem www.lika.lv

 

Latvijas inženierkonsultanti veic apmācības Uzbekistānas ūdenssaimniecības darbiniekiem

Latvijas inženierkonsultanti ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu piedalījās Latvijas tehnoloģiju klastera “Cleantech Latvia” organizētajās Uzbekistānas ūdenssaimniecības uzņēmuma “UZSOVTAMINOT” darbinieku apmācībās.

Lasīt vairāk

Par tipveida līgumiem inženierkonsultantu pakalpojumiem

Šī gada 14. septembrī notika Latvijas būvkonstrukciju projektētāju (LBPA) un Latvijas inženierkonsultantu asociācijas (LIKA) pārstāvju tikšanās, lai pārrunātu situāciju ar tipveida līgumu inženierkonsultantu pakalpojumiem ieviešanu nozarē.

Lasīt vairāk

Inženierkonsultanta regulējuma izstrāde

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar būvniecības nozares speciālistiem šobrīd aktīvi darbojas pie inženierkonsultanta regulējuma izstrādes. Ir izveidota darba grupa, kurā aktīvi darbojas LIKA valdes locekļi: Jānis Uzulēns un Juris Laicāns, kā arī LIKA biedrs - "Firma L4" pārstāvis Gunārs Valinks.

Lasīt vairāk