4. marts – Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju diena.

03.03.2020

LIKA atbalsta Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) un Pasaules projektētāju organizāciju federācijas (WFEO) iniciatīvu noteikt 4. martu par Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju dienu.

Abu organizāciju ideja ir popularizēt šo dienu, lai pievērstu sabiedrības un projektātāju uzmanību ANO noteiktajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un pēc iespējas pieskaņot tehnisko risinājumus šo mērķu sasniegšanas pasākumiem.

Jebkurš būvprojekts ir saistīts ar projektēšanu, un projektētāji lielā mērā ir tie, kas rada būvprojektos paredzētos tehniskos risinājumus, tādējādi ir svarīgi, lai projektētāji apzinātos savas spējas radīt un ietekmēt attīstības projektus, paredzot tajos ilgtspējīgus tehniskos risinājumus.

Ikviens projektētājs ar savu ieguldījumu būvprojekta risinājumu izstrādē var padarīt šo pasauli labāku, drošāku un ilgtspējīgāku.

 

Latvijas inženierkonsultanti veic apmācības Uzbekistānas ūdenssaimniecības darbiniekiem

Latvijas inženierkonsultanti ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu piedalījās Latvijas tehnoloģiju klastera “Cleantech Latvia” organizētajās Uzbekistānas ūdenssaimniecības uzņēmuma “UZSOVTAMINOT” darbinieku apmācībās.

Lasīt vairāk

Par tipveida līgumiem inženierkonsultantu pakalpojumiem

Šī gada 14. septembrī notika Latvijas būvkonstrukciju projektētāju (LBPA) un Latvijas inženierkonsultantu asociācijas (LIKA) pārstāvju tikšanās, lai pārrunātu situāciju ar tipveida līgumu inženierkonsultantu pakalpojumiem ieviešanu nozarē.

Lasīt vairāk

Inženierkonsultanta regulējuma izstrāde

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar būvniecības nozares speciālistiem šobrīd aktīvi darbojas pie inženierkonsultanta regulējuma izstrādes. Ir izveidota darba grupa, kurā aktīvi darbojas LIKA valdes locekļi: Jānis Uzulēns un Juris Laicāns, kā arī LIKA biedrs - "Firma L4" pārstāvis Gunārs Valinks.

Lasīt vairāk