4. marts – Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju diena.

03.03.2020

LIKA atbalsta Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) un Pasaules projektētāju organizāciju federācijas (WFEO) iniciatīvu noteikt 4. martu par Ilgtspējīgu tehnisko risinājumu projektētāju dienu.

Abu organizāciju ideja ir popularizēt šo dienu, lai pievērstu sabiedrības un projektātāju uzmanību ANO noteiktajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un pēc iespējas pieskaņot tehnisko risinājumus šo mērķu sasniegšanas pasākumiem.

Jebkurš būvprojekts ir saistīts ar projektēšanu, un projektētāji lielā mērā ir tie, kas rada būvprojektos paredzētos tehniskos risinājumus, tādējādi ir svarīgi, lai projektētāji apzinātos savas spējas radīt un ietekmēt attīstības projektus, paredzot tajos ilgtspējīgus tehniskos risinājumus.

Ikviens projektētājs ar savu ieguldījumu būvprojekta risinājumu izstrādē var padarīt šo pasauli labāku, drošāku un ilgtspējīgāku.

 

Iespēja piedalīties FIDIC bezmaksas vebinārā, kas veltīts Starptautiskajai pretkorupcijas dienai

9. decembrī Starptautisko pretkorupcijas dienu atzīmē visā pasaulē. Tās mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību korupcijas problēmām un veicināt izpratni par dažādām korupcijas formām.
Aicinām izmantot FIDIC piedāvāto iespēju piedalīties vebinārā "Recovery with integrity A FIDIC webinar to mark International Anti-Corruption Day". Vebinārs notiks 09.12.2020.

Lasīt vairāk

FIDIC vadlīniju memorands (COIVID-19)

Pateicoties Starptautiskās inženierkonsultantu federācijas (FIDIC) aktivitātēm, kas ir izstrādājuši vadlīniju memorandu COIVID-19 laikā, mums ir iespēja saņemt informāciju par nozares darbību COIVID-19 laikā, darbojoties šajos sarežģītajos apstākļos.

Lasīt vairāk

Ārkārtējā situācija valstī- COIVID-19

LIKA aicina inženierkonsultantu nozares dalībniekus izturēties atbildīgi pret ārkārtas situācijas noteiktajiem ierobežojumiem, kā arī izmantot digitālā laikmeta sniegtās iespējas veikt darba pienākumus attālināti.

Lasīt vairāk