Latvijas inženierkonsultanti veic apmācības Uzbekistānas ūdenssaimniecības darbiniekiem

28.09.2021

Latvijas inženierkonsultanti, LIKA biedri, ūdensapgādes un kanalizācijas inženieri Aivars Brambis, Jānis Timšāns un Juris Laicāns (visi pārstāv SIA “Aqua-Brambis), kā arī automatizācijas inženieris Dmitrijs Kilups no SIA “Automation Engineering” ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu piedalījās Latvijas tehnoloģiju klastera “Cleantech Latvia” organizētajās Uzbekistānas ūdenssaimniecības uzņēmuma “UZSOVTAMINOT” darbinieku apmācībās.

Četru dienu intensīvās apmācības ietvaros Latvijas speciālisti dalījās pieredzē ūdenssaimniecības uzņēmumu vadības, plānošanas, projektēšanas jomā, kā arī FIDIC būvniecības līgumu pielietošanas aspektos.

Latvijas inženierkonsultantu pārstāvji kopā ar Latvijas Republikas vēstnieku Uzbekistānā Reini Trokšu tikās ar Uzbekistānas arhitektūras un celtniecības komitejas priekšsēdētāja vietnieku Šuhtrahodžu Hašimovu, kurā tika apspriestas Uzbekistānas aktualitātes būvniecības jomā. Hašimova kungs atzīmēja Uzbekistānas un Latvijas kopīgo abu tautu vēsturē un akcentēja sadarbības iespējas, īpaši vietējo inženieru kvalifikācijas celšanā, sertifikācijas sistēmas ieviešanā, kā arī būvniecības normatīvo aktu sistēmas sakārtošanā un standartizācijā, un ierosināja sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju izveidot ceļa karti šīs tehniskās palīdzības sniegšanā Uzbekistānas speciālistiem.

Tāpat Latvijas inženierkonsultanti tikās ar Uzbekistānas inženierkonsultantu asociācijas “UZACE” pārstāvjiem, kurā dalījās ar aktualitātēm un pārrunāja kopējās sadarbības iespējas. “UZACE” valdes priekšsēdētājs Avzals Halmatovs pastāstīja par savas darbības prioritātēm, no kurām viena no galvenajām ir attīstīt un uzlabot Uzbekistānas inženierkonsultantu kompetenci, tai skaitā izveidot un ieviest ūdensapgādes un kanalizācijas inženieru sertifikāciju. Abas puses vienojās par abpusēju informācijas apmaiņu un kontaktu uzturēšanu.

 

Attēlā no kreisās puses: Uzbekistānas Arhitektūras un celtniecības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Šuhtrahodža Hašimovs, “Cleantech Latvia “ izpilddirektore Evija Pudāne, Latvijas republikas vēstnieks Uzbekistānā Reinis Trokšs, SIA “Aqua-Brambis” valdes priekšsēdētājs Aivars Brambis, SIA “Aqua-Brambis” vecākais inženieris Juris Laicāns un Uzbekistānas Arhitektūras un celtniecības komitejas Standartizācijas nodaļas galvenais speciālists Jamolidins Butajorovs.

Par tipveida līgumiem inženierkonsultantu pakalpojumiem

Šī gada 14. septembrī notika Latvijas būvkonstrukciju projektētāju (LBPA) un Latvijas inženierkonsultantu asociācijas (LIKA) pārstāvju tikšanās, lai pārrunātu situāciju ar tipveida līgumu inženierkonsultantu pakalpojumiem ieviešanu nozarē.

Lasīt vairāk

Inženierkonsultanta regulējuma izstrāde

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar būvniecības nozares speciālistiem šobrīd aktīvi darbojas pie inženierkonsultanta regulējuma izstrādes. Ir izveidota darba grupa, kurā aktīvi darbojas LIKA valdes locekļi: Jānis Uzulēns un Juris Laicāns, kā arī LIKA biedrs - "Firma L4" pārstāvis Gunārs Valinks.

Lasīt vairāk

Saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma izvēle pakalpojumu sniedzēju iepirkumos

Žurnāla "Būvinženieris" Nr.80 publicēts mūsu biedra SIA "Aqua-Brambis" valdes priekšsēdētāja Aivara Brambja raksts par saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma izvēli pakalpojumu sniedzēju iepirkumos.


Lasīt vairāk